Як почати майнинг на Arduino? Колись я вже писав про свій досвід майнингу Duino coin (DUCO) на Raspberry Pi 4. Тоді я спочатку пробував майнити FLUX, але оскільки потужності моєї Raspberry Pi 4 були не такими як мені хотілося, то я зупинився на DUCO. Сьогодні ж я хотів би показати як можна реалізувати майнинг на Arduino. Майнити будемо все той же Duino coin і на двох платах: Arduino Nano та Arduino Uno.
Чому DUCO і майнинг на Arduino?
Кілька слів про Arduino Nano i Arduino Uno
Arduino Nano та Arduino Uno – це дві популярні мікроконтролерні плати від Arduino, які знаходять широке застосування в проектах з електроніки та програмування. Вони мають деякі спільні та відмінні риси:
Спільні риси:
- Мікроконтролер: Обидва пристрої мають мікроконтролер ATMega328P в якості основного обчислювального елементу. Цей чіп є дуже поширеним серед Arduino-платформ.
- Спільне середовище розробки: Обидва пристрої можна програмувати за допомогою Arduino IDE, яка є середовищем розробки з відкритим кодом для Arduino. Це дозволяє вам легко розробляти та завантажувати програмне забезпечення на пристрій.
- Вбудовані порти: Якщо говорити про зовнішній інтерфейс, обидва мають аналогові та цифрові порти для підключення до зовнішніх пристроїв.
- Наявність GPIO пінів: У них є різні GPIO (загального призначення) піни для підключення до різних пристроїв та сенсорів.
Відмінні риси:
- Фізичний розмір: Одним з найбільш очевидних відмінностей є розмір. Arduino Uno має більшу фізичну плату, в той час як Arduino Nano – менша і компактна.
- Вартість: Arduino Nano, яка має компактніший розмір, зазвичай коштує трохи дорожче, ніж Arduino Uno.
- Потужність: Зазвичай Arduino Uno має трошки більше енергії, оскільки вона може бути живлена від USB або від зовнішнього джерела живлення напругою 7-12 В, тоді як Arduino Nano частіше живиться від USB (5 В) і не завжди має вбудований регулятор напруги.
- Розміщення з’єднань: У зв’язку зі своїм компактним розміром, Arduino Nano може мати розташовані на ньому з’єднання іншим чином, ніж Arduino Uno.
Загалом майнинг за допомогою Arduino, як власне і на Raspberry Pi, я схильний розглядати радше як просто цікаві експерименти в сфері Інтернету речей (англ. Internet of things, IoT). Оскільки навіть попри простоту налаштування та низьку споживану потужність мікроконтролерних платформ та міні-комп’ютерів, досягнути якихось значимих результатів у такому способі пасивного заробітку навряд вийде. Зрештою, можливо я помиляюся, тому не буду наполягати.
Duino-Coinn – це монета, яка орієнтована на майнингу з малопотужними пристроями, зокрема мікроконтролерними платформами та одноплатними міні-комп’ютерами такими як Arduino, ESP8266/32 і Raspberry Pi. Також можна використовувати ПК та багато іншого апаратного забезпечення для отримання монет. DUCO (скорочено від Duino-Coin) намагається досягнути системи винагород, у якій малопотужні пристрої отримують найбільше вигоди.
Перед тим як почати майнинг на Arduino
Для початку обов’язково варто перейти на офіційний веб-сайт та ознайомитися із інформацію про можливості й способи майнингу. Конкретно в нашому випадку мене цікавить сетап для платформи Arduino.Як бачимо на сайті зазначено, що оскільки плати Arduino не мають Wi-Fi, тому їм потрібний хост пристрій, забезпечить з’єднання та комунікацію з Duino-Coin сервером. Обираю перший варіант для майнингу з використанням ПК.
Також потрібно зареєструвати обліковий запис, створити собі крипто гаманець та пройти верифікацію. Загалом на офіційному сайті досить прозоро написано як це можна зробити: https://duinocoin.com/getting-started.html
Необхідне програмне забезпечення
Для початку потрібно мати або встановити, якщо досі не маєте Arduino IDE на свій ПК. Наступним кроком буде завантажити останній реліз Duino-Coin, який містить все, що необхідно нам для початку, а семе AVR Miner та програмний код для Arduino. Можна скористатись даним прямим посиланням (інсталятор для Windows 10+) або завантажити з офіційного веб-сайту. Після завантаження файлу його потрібно розархівувати.
Початок майнингу
Як видно на попередньому скріншоті, у розпакованому архіві є директорія під назвою Arduino_Code. В ній міститься скетч, яким потрібно прошити наші плати Arduino за допомогою Arduino IDE. Для цього треба підключити Arduino до ПК, запустити файл Arduino_Code через Arduino IDE, вибрати COM порт на якому підключена плата Arduino та прошити плату.
Після цього нарешті можна запустити майнер. Щоб це зробити потрібно знайти файл AVR_Miner (якщо хочете також майнити безпосередньо зі свого ПК, то можете використати файд PC_Miner). Після запуску цього файлу потрібно ввести відповіді на пропоновані питання для здійснення конфігурації процесу майнингу (в майбутньому якщо знадобиться скинути цю конфігурацію додстатньо просто видалити файл Settings.cfg у директорії Duino-Coin AVR Miner 4.0).
При запуску майнера потрібно ввести ім’я користувача те, з яким ви зареєстровані на сайті duino-coin. Якщо використовуєте Minning Key доведеться ввести і його (ключ задається і відображається в крипто гаманці на сайті). Також можна додати одразу кілька плат Arduino так як в моєму випадку це Arduino Nano та Arduino Uno.
Після успішного запускумайнера, інформація про мікроконтролерні плати почне відображатися у крипто веб-гаманці на офіційному сайті duino-coin:
Врахуйте, будь ласка, що кількість DUCO на скріншоті вище це результат моїх численних експериментів із майнингом на Raspberry Pi, ПК та Arduino, а не виключно заробіток на Arduino.
Клікнувши на конкретний майнер, можна побачити додаткову інформацію про його роботу: